Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

A tým vstupuje do nové divizní sezóny s jasným cílem a tím je udržení v soutěži

03.08.2018 | Pavel Mazánek

Havlíčkův Brod - po skončení minulé sezóny, kterou FCS zakončil na 14. místě tabulky (Tišnov v zimně soutěž odhlásil), se ještě 14 dní po skončení se nevědělo zda havlíčkobrodský Slovan bude hrát divizi nebo krajský přebor. Souhrou všech okolnost se v Brodě podařilo divizní soutěž udržet. Pro nový ročník je cíl jednoznačný udržet divizní soutěž i pro další ročník a neobávat se sestupu až do posledních kol.

  Do nové sezóny vstoupí havlíčkobrodské mužstvo opět s obměněným kádrem, což je pro náš klub asi tím největším problém. Po sezóně v klubu skončil Radek Háněl a Daniel Hejkal, kteří vzali za vděk nižší soutěží v Rakousku. Do Chotěboře odešel na přestup Miroslav Plíšek, kterého doprovodil, ze studijních důvodů,  nadějný dorostenec Jakub Voborník. Se všemi těmito hráči, trenér týmu Jiří Pabousek počítal i do nové sezóny. Bohužel po jejich odchodech zůstala v kádru díra a bylo tak nutné se poohlédnout po nových tvářích. Celkově tak Slovan přišel během skončené sezóny o 6 kmenových hráčů z nichž 5 odešlo zcela zadarmo "za lepším" k našim jižním sousedům do Rakouska.

  "Tak velké změny v kádru jako u nás nejsou nikdy dobré, jako nové vedení jsme si v minulém roce dali za úkol stabilizovat kádr našeho A týmu, což se nám zjevně nedaří. Všichni v klubu se snažíme našim hráčům vytvářet podmínky pro jejich spokojené působení, ale i přesto jsou každý půl rok změny opravdu velké. Nicméně i nadále budeme pracovat na tom, aby se hráčům u nás líbilo. Na druhou stranu musím říct, že jsme si stanovili jasná kritéria, za kterých u nás hráči budou působit a tím největším je jejich motivace hrát za FC Slovan Havlíčkův Brod. Od toho se poté odvíjí vše ostatní. Také se budeme snažit do týmu dostat co nejvíce našich odchovanců, aby i fanoušci, když přijdou na fotbal mohli říct, jo to je ten kluk, který tady od osmi let běhal po hřišti a teď dává góly za Áčko"  vyjádřil se ke směřování mužského fotbalu předseda klubu Pavel Mazánek.

  Nicméně skončená sezóna ukázala, že jen s vlastními odchovanci se bohužel divizní soutěž hrát nedá a tak vedení klubu společně s trenérem začalo hledat hráče, kteří by měli nahradit ty, kteří náš klub opustili. V jednání bylo cca. 10 hráčů z nichž se před začátkem nové sezóny podařilo přivést 6. 

  Z Jihlavské juniorky se k našemu týmu přidali Milan Vrzal a Daniel Fikar, z třetiligové Vrchoviny přišel na půlroční hostování Michal Mazel z Leštiny se vrátil Martin Pleva, který v FCS působil již v mládežnických týmech další posilou je zkušený obránce Jan Flekal z Přibyslavi, který prošel mládeží ve Vysočině Jihlava, zatím poslední akvizicí je návrat Dominika Suka ze Slavie Praha.

 "S posilami jsem spokojen, určitě zvýší konkurenci v našem kádru a již v přípravě bylo vidět, že budou posilami. Někteří se chytli dřív, někteří se od toho postupně dostávají, ale v celku se dá říci, že všichni zaujali a měli by se stát kvalitními náhradami za hráče, kteří odešli. Jediné co mě mrzí je to to, že jsme nedotáhli přestup Pospíchal z Přibyslavi, jelikož nás tlačí bota na postu útočníka, toto ještě s vedením klubu řešíme a do konce přestupního období, by se u nás ještě mohl někdo na tento post objevit. Jinak je již kádr uzavřený a připravený na novou divizní soutěž" zhodnotil nové příchody lodivod havlíčkobrodského týmu.

 Přípravu na novou divizní sezónu zahájili fotbalisté FC Slovan Havlíčkův Brod prvním tréninkem v úterý 10. července. Příprava probíhala v domácím prostředí na umělé trávě z důvodu rekonstrukce hlavní plochy s přírodní trávou, která je již hotova.

 Tým odehrál 3 přípravná utkání. V úvodním utkání v sobotu 14. července prohrál ve vyrovnaném utkání s divizním soupeřem z Jindřichova Hradce 1:2. O týden později utrpěl vysokou prohru 0:10 s kvalitním třetiligovým týmem ze Živanic a v posledním přípravném utkání tým zvítězil v Přibyslavi 3:0. Poslední utkáním před novou sezónou bylo utkání MOL CUPu ve Žďáru nad Sázavou, které havlíčkobrodští prohráli 0:3.

 "Přípravná utkání utkání jsme odehráli v různých sestavách, na klucích byl a vidět nesehranost, ale nám trenérům ukázala na čem musíme pracovat. Výsledky sice nebyli ideální, ale pro nás trenéry byla důležitá hra a individuální herní výkony, které nám pomalu začali skládat mozaiku základní sestavy. Věřím, že jsme se na první kolo MSDD dobře připravili a vstup do soutěže se nám povede" zhodnotil přípravu Jiří Pabousek

  Havlíčkobrodský Slovan začne novou sezónu nedělním utkání se soupeřem ze Staré Říše, výkop utkání je v 17:00.

 
Utkání
Muži A | Sobota 08.06.2019, 10:30
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - FK Humpolec
1:5 (1:3)
 
Muži B | Neděle 09.06.2019, 16:30
SK Telč, z.s. - FC Slovan Havlíčkův Brod "B"
3:1 (1:0)
 
Muži C | Sobota 08.06.2019, 16:30
Lípa "B" - FC Slovan Havlíčkův Brod "C"
1:1 ()
 
U19 | Neděle 09.06.2019, 09:30
FC Slovan Havlíčkův Brod - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
7:3 (4:1)
 
U17 | Neděle 09.06.2019, 11:45
FC Slovan Havlíčkův Brod - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
5:0 (0:0)
 
U15 | Sobota 08.06.2019, 13:30
SK Hanácká Slavia Kroměříž - FC Slovan Havlíčkův Brod
7:3 (4:2)
 
U14 | Sobota 08.06.2019, 15:15
FC Slovan Havlíčkův Brod - SK Hanácká Slavia Kroměříž
4:0 (2:0)
 
U13 | Neděle 09.06.2019, 14:30
FC Slovan Havlíčkův Brod - MFK Vyškov
3:15 (2:9)
 
U12 | Neděle 09.06.2019, 14:30
FC Slovan Havlíčkův Brod - MFK Vyškov
4:20 ()
 
U11 | Sobota 10.05.2014
FK Humpolec - FC Slovan Havlíčkův Brod
2:8 (0:2)
 
Aktuální články
 
 
   
FC Slovan Havlíčkův Brod - kontakt: mladez@fcslovanhb.cz RSS